Domů > Sortiment > Indukční snímače > Toroidní snímač
Stroboskopy pro nastavení motorů a točivých strojů

Toroidní snímač

cidlokulate.jpg

Ke stroboskopu je dodáváno čidlo,které se skládá z toroidního feritového jádra z navinutou cívkou. Celek je zalisován v duralovém krytu, který funguje jako stínění aby se omezilo rušení z ostatních válců. Snímač se zapojí tak, aby červené barevné značení směřovalo směrem ke svíčce. Tím  máme zaručeno, že impulsy jsou správně polarizovány. Toto čidlo se vyznačuje bezvadnou funkcí a poměrně jednoduchou výrobou. Nevýhodou je, že musíme rozšroubovat kabel vedoucí ke svíčce. Na  tento  kabel nasuneme měřicí čidlo. Pokud měříme více aut denně je to trochu nepohodlné. Částečným  řešením je zhotovení jednoho universálního kabelu a čidlo již necháme na kabelu napořád.

Vydán nový firmware 1.4

Nová verze firmwaru 1.4 umožňuje bez úpravy stroboskopu měřit i motory s dvěmi jiskrami během pracovního cyklu. Takto je možné měřit dvou i čtyřtaktní motory. Byla přidána funkce časového zpoždění záblesku pro periodické děje.

Digitální stroboskop MP1 DIGI

Nová verze firmwaru 1.2 obsahuje úpravu, kdy pro nastavený nulový předstih stroboskop bliká okamžitě po příchodu pulsu. V ostatních případech pak bliká na základě vypočteného zpoždění z rychlosti otáček a nastaveného úhlu předstihu. Tato úprava má vliv při měření strojů s nestabilními otáčkami, pro které blikání na vypočtený předstih, který se nastavuje vždy o otáčku dopředu, nemuselo být stabilní.

 

Firmware 1.3 umožňuje při úpravě měřit i motory s dvěmi jiskrami během pracovního cyklu. Takto je možné měřit dvou i čtyřtaktní motory. Stroboskop musí být rozšířen o přepínání režimu motoru a signalizaci.

 

předstih

 - - - By CrazyStat - - -